KARATECY ZDOBYWAJĄ NOWE DOŚWIADCZENIA

Karatecy z Dąbrowy Górniczej i Będzina trenujących w Akademii Karate Kyokushin wzięli udział pod koniec czerwca w Seminarium Karate Kyokushin, które odbyło w Hali Widowiskowo - Sportowej w Żorach.

Trwający blisko 4 godziny trening poświecony głównie doskonaleniu techniki i taktyki walki, był również świetnym doświadczeniem i inspiracją na wakacje dla zawodników i zaawansowanych karateków. Wśród uczestników z Zagłębia Dąbrowskiego byli reprezentanci Dąbrowskiego Klubu Karate i Zagłębiowskiego Klubu Karate Kyokushin.

Część pierwsza seminarium zawierała rozgrzewkę z wieloma ćwiczeniami rozciągającymi i koordynacyjnymi, wybrane elementy kihon, sprawdzian kata a także kombinacje ido geiko. Druga część treningu zawierała kombinacje do walki w parach, z tarczami oraz blisko godzinne kumite.

Najmłodsze dzieci w drugiej części ćwiczyły w odrębnej grupie biorąc udział w specjalnych grach i zabawach. Po części treningowej odbyło się szkolenie z praktyki sędziowskiej dla sędziów oraz wyższych stopni.

Głównym prowadzącym seminarium był shihan Janusz Piórkowski. Organizatorem szkolenia był Klub Sztuk walki Shogun Żory. W załączeniu krótka fotorelacja.

Zobacz więcej zdjęć w galerii!

 
silownia
cardio
fitness


karate
joga
nordic
banner
banner
..